Üsküp 2. Filip Arena Stadı

Üsküp 2. Filip Arena

Üsküp 2. Filip Arena Stadı, Makedonya Üsküp’te bulunan çok amaçlı bir stadyumdur.

Üsküp 2. Filip Arena Stadın’da çoğunlukla futbol maçları yapılırken bazen konser vb organizasyonlar içinde kullanılmaktadır.

Üsküp 2. Filip Arena Stadı(Philip II Arena) 33.460 kişilik bir kapasiteye sahiptir.

Makedonya Birinci. Ligi’nde mücadele eden Üsküp’ten FK Vardar ve FK Rabotnick takımları 2. Filip Arena Stadı’nın ev sahipleridir.

Makedonya Ulusal Takımının hemen hemen tüm maçları da 2. Filip Arena Stadı’nda yapılmaktadır.

2018 Dünya Kupası elemeleri öncesi Türkiye-Makedonya arasında gerçekleştirilecek olan dostluk maçı da Üsküp 2. Filip Arena Stadı’nda(Philip II Arena) oynanacaktır.

Makedonya-Türkiye Dostluk Maçı Üsküp 2. Filip Arena Stadı’nda(Philip II Arena) 5 Haziran 2016 tarihinde saat 20.45’te oyananacaktır.

Türkiye ile Makedonya arasında yapılacak olan 8. maçtır. Daha önce oynanan 7 maçın beşinde Türkiye Milli Takımı galip gelmiş, bir kez mağlup olurken, bir kez de beraberlikle sonuçlanmıştır.

30 Haziran 2015 tarihinde Uefa’nın yaptığı açıklamaya göre 2017 Uefa Süper Kupa Finali II. Filip Arena Stadı’nda( Philip II Arena) gerçekleştirilecektir.
II. Filip Arena Stadı’nda( Philip II Arena) yapılacak olan 2017 Uefa Süper Kupa Finali; Real Madrid ve Manchester United takımları arasında 8 Ağustos 2017 tarihinde oynanacaktır.

1 yorum

  1. Geri bildirim: Vardar Fenerbahçe Maçı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir